Életigenlők 3.

A harmadik Életigenlők előadásra szeptemberben került sor. Mivel tudomásunk volt arról, hogy Zacher Gábor az ősz folyamán egy ízben iskolánkba, más alkalommal településünkre látogat, egy a pályázat célkitűzéseivel egybehangzó, tanulóink számára jól hasznosítható megoldást igyekeztünk megvalósítani.

Mivel maga a program óriási hangsúlyt fektet a nyelvtudás szintjének emelésére, illetve az egészséges, és tudatos életmód kialakítására, ezt a kettőt ötvözve vettük fel a kapcsolatot az Euro Nyelvvizsga Kft.-vel.

Ez a cég vállalta, hogy német és angol nyelven is tart előadásokat tanulóinknak, ezzel is segítve őket, hogy tudatosan használják a nyelvet, hogy lássák igenis van értelme a tudásszintjük emelésének, hogy ez egy kitörési pont lehet.

A diákok eleinte zavarban voltak, de később megjött a bátorságuk, s rácsodálkoztak arra, mennyi ismeretük, tudásuk van máris. A program végén játékos feladatok keretében mérték fel tanulóink tudásszintjét, bíztatták őket a megkezdett út folytatására.